شرایط و قوانین استفاده از خدمات راهدون

آخرین بروزرسانی : 1396/02/14

قوانین عمومی وب سایت:

 1. کلیه اصول و رویه‏‌های راهدون منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است که متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می‌باشد.
 2. هرگونه فعالیت در وب‌سایت راهدون ازجمله ورود به وب‏‌سایت, ثبت‌نام و استفاده از حساب کاربری, ثبت درخواست رزرو و یا هرگونه استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن های راهدون به معنای آگاه بودن کاربر از قوانین راهدون و نحوه استفاده از سرویس‌‏های آن و به معنی پذیرش کامل متن فعلی شرایط و قوانین آن است.
 3. افراد موظفند با شماره تلفن همراه خود که به نام و شماره ملی خودشان ثبت شده باشد در راهدون ثبت نام کنند.
 4. حق هرگونه تجدیدنظر و به‌روزآوری شرایط و قوانین و همچنین عملکرد و محتوای وب‌سایت, اپلیکیشن های آن و کارمزد خدمات وب‌سایت, در هر زمان و بدون اطلاع قبلی, به دلایلی همچون بهبود عملکرد, افزودن يک قابليت جديد به خدمات راهدون و يا اجرای پيشنهادهای کاربران، برای راهدون محفوظ است.
 5. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در این صفحه, از تاریخ نشر یا به‌روزآوری آن, از همان لحظه انتشار, قابل‌اجرا است و جایگزین کلیه قوانین قبلی محسوب می‏‌شود.
 6. اگر با تغييرات ایجادشده در قوانین وب‌سایت مخالف باشيد، می‌توانید حساب کاربری خود را در هر زمان که تمایل داشتید ببنديد. بدیهی است که استفاده شما از وب‌سایت راهدون, به معنی پذیرش تغییرات حاصل‌شده و شرايط و قوانین به‌روز شده راهدون می‌باشد.
 7. راهدون صرفا با ارائه بستری برای تعریف پکیج های سفر توسط کاربران سایت و با ایجاد ارتباط بین گردشگران و افراد محلی هماهنگ کننده تور هایی است که برگزارکننده آن ها افراد محلی و شرکت کنندگان در آن هستند.

قوانین عمومی در حین سفر:

 1. حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه که در قانون جرم شمرده می‌شود در سفر هایی که پکیج آن ها در سایت راهدون تعریف می شوند اکیداً ممنوع است.
 2. رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جمهوری اسلامی ایران الزامی است.
 3. همراه داشتن هرگونه حیوانی (حتی حیوانات اهلی) در طول سفر هایی که پکیج آن ها در سایت راهدون تعریف می شوند ممنوع است.
 4. همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران در طول سفر هایی که پکیج آن ها در سایت راهدون تعریف می شوند اکیداً ممنوع می‌باشد.
 5. مسافرین محترم متعهد و ملزم هستند که در تمامی مدت اجرای برنامه شئونات مذهبی، قانونی و اخلاقی را رعایت نموده و از برنامه‌های گروهی تبعیت نمایند. در غیر این صورت مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان می‌باشد.
 6. از ریختن زباله‌های ریزودرشت (مانند ته سیگار، مواد خوراکی، دستمال و...) و هر اقدامی که منجر به آسیب یا آزار هر جانداری اعم از گیاه و حیوان شود اکیداً ممنوع می باشد.
 7. مسافرین محترم برای احترام به فرهنگ بومی، باید هنجارهای جامعه میزبان اعم از فرهنگ، سنن، زبان، گویش، لباس، عقاید و... را رعایت کنند.
 8. مسافرین محترم نباید از مکان‌های خصوصی و مردمان محلی و عشایر (به‌خصوص زنان و کودکان) بدون اجازه عکاسی کنند و باید به حساسیت‌های فرهنگی احترام بگذارند.
 9. مسافرین محترم باید به اماکن مقدس احترام بگذارند؛ همچنین باورها و اعتقادات سنتی و مردمی منطقه را شناخته و به آن‌ها بی‌احترامی نکنند.
 10. از دادن انعام و پول به مردم بومی خودداری کنید.
 11. در محیط‌های روستایی و محلی پوشش مناسبی داشته باشید.
 12. از کشیدن سیگار‌،‌ پیپ، قلیان و...‌ در اماکن عمومی خودداری کنید.
 13. مسافرین محترم در صورت مصرف دارو، حساسیت به دارو یا خوراکی و یا داشتن بیماری خاص میبایست هنگام ثبت‌نام این موضوع را به اطلاع راهدون رسانده و در ابتدای سفر نیز به تورلیدر این موارد را اعلام نماید و ‌او را از محل ‌نگهداری داروی خودآگاه نمایند.
 14. در صورت تأخیر مسافر، گروه با نظر تورلیدر می‌تواند سفر برنامه‌ریزی‌شده را شروع کند و راهدون مسئولیتی در قبال هزینه‌های احتمالی پیوستن شما به گروه نخواهد داشت.
 15. مسافرین محترم با توجه به نوع و شرایط سفر، وسایل موردنیاز خود را همراه داشته باشند.
 16. از شوخی‌های بی‌مورد و خطرناک جداً پرهیز کنید. در صورت بروز هر حادثه‌ای دراین‌ارتباط تمام مسئولیت بر عهده شخص‌ خاطی‌ است.
 17. شرکت افراد زیر ۱۸ سال در تمامی برنامه‌های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می‌باشد.
 18. مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال و مدارک شخصی به عهده مسافران بوده و در صورت مفقود شدن آن‌ها‌ هیچ نوع مسئولیتی متوجه ‌راهدون و ‌کادر اجرایی تور ‌نخواهد بود.
 19. هزینه‌های اضافی و خارج از برنامه گشت به عهده مسافرین می‌باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.
 20. از انجام هرگونه عملی که سبب تضییع حقوق گردشگران دیگر شود و یا اعمالی که در عرف و قانون ممنوع یا غیراخلاقی است پرهیز کنید.
 21. راهدون هیچ گونه مسئولیتی در قبال هر اقدام مسافر که خارج از برنامه تعریف شده در پکیج تور باشد ندارد.

شرایط اقامت :

 1. در سفرهای گروهی، اختصاص اتاق یک، دو و... نفره به افراد ، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت خانه‌های محلی دارد. در سفرهای گروهی ، راهدون تعهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. بااین‌حال راهدون در حد توان و امکانات محل اقامت، از افراد محلی برگزارکننده تور درخواست می کند که حداکثر همکاری را با مسافران داشته باشند.
 2. مسئولیت اختصاص محل اقامت به مسافرین محترم و بررسی مدارک و نسبیت افراد برعهده افراد محلی و صاحب ملک می باشد و این افراد ملزم به رعایت قوانین و شئونات جمهوری اسلامی ایران می باشند و در صورت تخطی از این امر راهدون هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
 3. مسئولیت استفاده از وسایل خانه ، به عهده مسافران می‌باشد و در صورت آسیب به آن ، شخص ملزم به جبران خسارت می‌باشد.

شرایط حمل‌ونقل :

 1. در صورت درخواست سرویس حمل و نقل راهدون وسیله نقلیه اصلی به‌تناسب تعداد مسافران و نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و...) توسط راهدون و به نمایندگی از مسافران انتخاب می‌گردد؛ راهدون خود را موظف می‌داند قبل از سفر اطلاع‌رسانی لازم در خصوص نوع وسایل نقلیه را انجام دهد.
 2. در سفرهای زمینی هیچ شماره صندلی‌ای به افراد اختصاص داده نمی‌شود؛ ازاین‌رو برای ایجاد شرایط مساوی بین هم‌سفران، محل نشستن هم‌سفران به‌صورت گردشی تغییر می‌کند.
 3. به دلیل محدودیت فضا در وسایل نقلیه، از هم‌سفران خواهشمندیم تنها یک چمدان یا کوله‌پشتی با وزنی متناسب و ابعاد متعارف و حداکثر یک ساک دستی یا کوله‌پشتی کوچک برای حمل لوازم ضروری به داخل وسیله نقلیه، همراه داشته باشند.

برنامه سفر :

 1. لطفاً پیش از سفر، نسبت به مطالعه قرارداد، برنامه سفر، لوازم ضروری و پیشنهادی سفر و کسب سایر اطلاعات کافی در خصوص سفر (در وب‌سایت راهدون و یا از طریق تماس با دفتر راهدون) اقدام فرمایید.
 2. درصورتی‌که شما به نمایندگی از یک گروه اقدام به ثبت‌نام در سفر نموده‌اید، هم‌سفران خود را از شرایط سفر، قرارداد و وسایل ضروری و پیشنهادی سفر مطلع سازید. در صورت عدم اطلاع‌رسانی صحیح و بروز هرگونه مشکلی، مسئولیت آن به عهده ثبت‌نام‌کننده است.
 3. درصورتی‌که شما به نمایندگی از یک گروه اقدام به ثبت‌نام در سفر نموده‌اید، موظفید در اولین فرصت و حداکثر 3 روز پس از ثبت نام در تور اطلاعات کامل تمام افراد شرکت کننده در تور را به راهدون ارائه کنید. بدیهی است بدون ارائه مدارک کامل همه مسافران پکیج مورد نظر از سایت حذف خواهد شد.
 4. در صورت به حدنصاب نرسیدن سفر پکیج های اشتراکی در مدت زمان مشخص شده، برنامه سفر لغو شده و در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان در آن سفر خواهد رسید.
 5. در صورت به حدنصاب نرسیدن تور های اشتراکی در مدت زمان مشخص شده هزینه پرداختی توسط فرد ایجاد کننده تور با کسر 1 درصد کارمزد تا 3 روز کاری به وی برگشت داده خواهد شد.

 6. شرایط لغو تور و ضمانت بازگشت وجه :

  1. به دلیل اینکه برای هر تور برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌گردد، لذا لغو نمودن سفر از سوی مسافرین محترم به‌منزله برهم ریختگی تمامی این برنامه‌ریزی‌ها خواهد بود و هر چه زمان آن به تاریخ شروع سفر نزدیک‌تر باشد مشکلات راهدون بیشتر خواهد بود اما راهدون بازگشت وجه مسافران را با توجه به شرایط جدول زیر ضمانت می کند.
  زمان لغو سفر توسط مسافر بازگشت وجه
  ۱۵ روز قبل از سفر %100
  ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر %80
  ۶ تا ۴ روز قبل از سفر %60
  ۳ تا ۱ روز قبل از سفر %40
  ۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر %30
  ۱۲ ساعت قبل و یا عدم حضور در سفر %10